این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 16 مرداد 1395 11:54

نگرانی از اوضاع وخیم غزه

نگرانی از اوضاع وخیم غزه

   در حالیکه رژیم صهیونیستی درصدد است با در حاشیه قرار دادن موضوع محاصره غزه سیاستهای ظالمانه خود در این منطقه را با فراغ آسوده تداوم بخشد اما واکنشهای جهانی در حمایت از ساکنان غزه و رصد تبعات مرگبار اسرائیل در غزه توسط افکار عمومی از ناکامی های اسرائیل در نیل به اهداف سلطه جویانه اش حکایت دارد .

در این چارچوب اقدامات رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست‎های جنگ طلبانه خود ضد فلسطینیان و تشدید محاصره باریکه غزه و تحرکاتش جهت تنگ تر کردن حلقه محاصره این منطقه جنگ زده واکنشهای بین المللی را در پی داشته است .

گفتنی است رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که محاصره باریکه غزه را با دیوار زیرزمینی تشدید خواهد کرد و مجوز ساخت این دیوار را وزارت جنگ اسرائیل صادر کرده است .

در چنین شرایطی "ممادو سو" نماینده سازمان صلیب سرخ جهانی در مراسم فارغ التحصیلی شماری از دانشجویان فلسطینی در دانشگاه اسلامی غزه، با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در این منطقه ، اهتمام بیشتر،جامعه بین المللی برای لغو محاصره غزه را خواستار شد.

"ممادو سو "با یاد آوری وضعیت بسیار بحرانی باریکه غزه و افزایش نرخ فقر و بیکاری گفت،مردم برای ادامه زندگی با خطرات و تهدیدات زیادی رو به رو هستند.

رژیم صهیونیستی که از سال 2007 محاصره باریکه غزه را تشدید کرده است همچنان از ورود تجهیزات و محموله های سوخت و کالاهای اساسی به این منطقه پرجمعیت ممانعت می کند و اوضاع وخیم غزه زنگ خطر را در مورد بروز یک فاجعه انسانی به صدا در آورده است .

در این زمینه چندی پیش کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد در گزارش خود درباره فلسطین هشدار داد با توجه به محاصره و حملات مکرر ارتش اسرائیل به باریکه غزه این منطقه تا سال 2020 ممکن است به منطقه ای غیرقابل سکونت تبدیل شود.

تداوم اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین نظیر محاصره غزه و نیز تعرضات مکرر این رژیم به غزه و حملات همه جانبه ادواری به غزه ، این منطقه را در شرایط بحرانی قرار داده است.

رژیم صهیونیستی در سال های اخیر علاوه بر محاصره غزه، سه جنگ را نیز به مردم این منطقه تحمیل کرده است . سومین جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه (جنگ 50 روزه ) در سال 2014 به مانند جنگهای قبلی این رژیم علیه این منطقه (جنگ 22 روزه و 8 روزه ) ویرانگری های گسترده ای را به بارآورده است . اقدامات خشونت بار رژیم صهیونیستی عملا" شرایط طاقت فرسایی را برای ساکنان غزه رقم زده است و مقامات بین المللی بارها با ارائه گزارشها و یا موضعگیری هایی نگرانی خود را در خصوص وضعیت فاجعه بار این منطقه جنگ زده و تبعات مرگبار ناشی از محاصره غزه اعلام کرده اند .

در حالیکه افکار عمومی خواستار مداخله جدی بین المللی در خصوص بحران فلسطین و رفع مصائب مردم فلسطین است اما دولتهای غربی در این زمینه سکوت اختیار کرده اند و به گونه ای رفتار کرده اند که گویی اتفاقی نیفتاده است .

بیشتر رسانه های غربی نیز به تاسی از سیاستهای دولتهایشان که از حامیان رژیم صهیونیستی محسوب می شوند تحت الشعاع نفوذ صهیونیسم جهانی و القائات آن عمدتا " اخبار مربوط به فلسطین بویژه موضوع تبعات محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی را تحت پوشش قرار نمی دهند .

این درحالی است که در سالهای اخیر صدها فلسطینی بر اثر تبعات مرگبار حاصل از محاصره غزه جان خود را از دست داده اند . در چنین شرایطی تداوم تعلل مجامع بین المللی بویژه سازمان ملل در برخورد جدی با رژیم صهیونیستی نیز عملا" فرصت لازم را به این رژیم جهت تداوم جنایاتش علیه فلسطینیان فراهم کرده است .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید