این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 19 تیر 1395 12:22

استاتین ها میزان مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش می دهند

استاتین ها میزان مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش می دهند

نتیجه یک تحقیق تایید می کند که استاتین ها می توانند خطر مرگ ناشی از چهار نوع از شایع ترین سرطان ها را به اندازه قابل توجهی کاهش دهند.

به گزارش ایرنا، محققان متوجه شده اند که شمار مرگ و میر بیماران سرطانی که کلسترول بالایی دارند، به دنبال درمان با داروهای کاهش دهنده کلسترول به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

یک مطالعه نشان داده است که خطر مرگ ناشی از سرطان های سینه، پروستات، روده و ریه در افراد مبتلا به کلسترول بالا به ترتیب 43 درصد، 47 درصد، 30 درصد و 22 درصد کاهش دارد.

در این مطالعه، سوابق بهداشتی نزدیک به یک میلیون بیمار سرطانی در بیمارستان های انگلیس در فاصله زمانی ژانویه 2000 تا مارس 2013 بررسی شد.

سپس این داده ها با آمار مرگ و میر ناشی از اداره ملی آمار انگلیس مقایسه شد.

یافته های این مطالعه تاییدی است بر تحقیقات قبلی که نشان می دهد استاتین ها از بیماران سرطانی محافظت می کنند.

محققان گفتند، این آزمایش ها نشان می دهند که مسدود کردن هورمون استروژن که کلسترول بالا از طریق استاتین ها باعث بروز آن می شود، می تواند رشد سرطان را به اندازه چشمگیری آهسته کند.

محققان در پرتو یافته های این مطالعه، خواستار انجام مطالعات بیشتر در زمینه داروهای کاهش دهنده کلسترول شدند.

استاتین ها گروهی از داروها هستند که بیشترین تجویز را برای کاهش کلسترول خون به خود اختصاص داده اند. استاتین ها مسیر ساخت کلسترول توسط کبد را مسدود می کنند بنابراین سلول های کبدی تهی از کلسترول می شوند و نهایتاً باعث می شود که کبد کلسترول را از خون برداشت و جمع آوری کند.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید