این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 21 تیر 1395 09:34

موثرترین مواد غذایی در رفع یبوست

موثرترین مواد غذایی در رفع یبوست

یبوست ( خشکی مزاج) بیماری شایعی است که پزشکان بر رفع آن اصرار فراوانی دارند. یکی از موثرترین روش های رفع یبوست، مصرف غذاهایی است که علایم سندرم متابولیک را کاهش می دهند.

به گزارش ایرنا،‌ یبوست یکی از مهمترین علایم سندرم متابولیک و بیماری های مربوط به دستگاه گوارش است. آمار ملی اطلاعات بیماری های گوارشی، کمتر از سه بار اجابت مزاج در هفته را یبوست تعریف می کند.

یبوست یکی از بزرگترین مشکلات زنان باردار، افراد بالای 65 سال و بیمارانی است که تحت شیمی درمانی قرار دارند.

خوردن بذرکتان به همراه صبحانه علاوه بر اینکه ملین است، حاوی مقادیر بالای فیبر، اسیدهای چرب امگا 3 و مواد معدنی از جمله منیزیم است که به درمان یبوست کمک می کند.

باکتری های پروبیوتیک  Probiotics یکی از مهمترین عوامل سلامت روده و رفع یبوست هستند. ماست حاوی بیشترین میزان این نوع باکتری است.

علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد موثرترین روش برای درمان یبوست، نوشیدن حداقل هشت لیوان آب در روز است. خوردن  موز رسیده حاوی نوعی فیبر به نام پکتین  Pectin است که یبوست را درمان می کند. موز نرسیده و سبز رنگ عملکرد معکوس دارد و سبب یبوست می شود.

کیوی، آلو، سبوس گندم، شاه توت، انواع غلات، انواع آجیل، گلابی، انواع توت، روغن زیتون و کلم بروکلی از موادی هستند که به درمان یبوست کمک می کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید