خبرهای سیاسی

نتایج نظرسنجی دانشگاه 'چمپان ' ایالت کالیفرنیا نشان می دهد، ' ابراز عقیده در ملاء عام ' بزرگترین خطر در آمریکا محسوب می شود.
نتایج نظرسنجی دانشگاه 'چمپان ' ایالت کالیفرنیا نشان می دهد اکثر مردم امریکا ' ابراز عقیده در ملاء عام '، را یکی از بزرگترین خطرات برای مردم این کشور می دانند.
نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، که گرچه بیماری ابولا و شیوع آن در امریکا یکی از نگرانی های جدی شهروندان به شمار می رود اما ' ابراز عقیده در ملاء عام'، هنوز یکی از بزرگترین خطرات برای مردم محسوب می شود.
پژوهشگران دانشگاه 'چمپان ' در ایالت کالیفرنیای آمریکا در یک نظرسنجی در میان یک هزار و 500 نفر از شهروندان مناطق مختلف این کشور درمورد پنج نگرانی عمده آنها نسبت به خطراتی که زندگی در آمریکا برای آنها دربردارد سئوال کرده اند.
نتیجه این نظرسنجی نشان می دهد، ' ابراز عقیده در ملاعام '، ' تنها قدم زدن در شب '، ' حملات سایبری '، ' ایمنی رایانه ای '، ' قربانی شدن در درگیری های مسلحانه گروهی ' به ترتیب از مهمترین نگرانی های شهروندان آمریکایی به شمار می رود.

نشریه امریکایی«ویکلی استاندارد» با اشاره به اختلافاتی که گفته می‌شود میان تل‌آویو و واشنگتن در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران وجود دارد، نوشته است که کاخ سفید در حال حاضر اسرائیل را عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه می‌داند و در عین حال نمی‌تواند نقش سازنده ایران را انکار کند.

نشریه «ویکلی استاندارد» در مطلبی به قلم «لی اسمیث» به بحث اختلاف میان تل‌آویو و واشنگتن در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران پرداخته و نوشته است که کاخ سفید اکنون اسرائیل را عامل بی‌ثباتی در منطقه و ایران را بازیگری معقول و ثبات‌آور می‌داند.

در ابتدای این مطلب که قرار است در نسخه 10 نوامبر این نشریه به چاپ برسد، با اشاره به گزارش اخیر پایگاه «آتلانتیک» در مورد تنش میان آمریکا و رژیم‌صهیونیستی و اظهارات یک مقام آمریکایی که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی را «بزدل» خطاب کرده بود (اینجا)، آمده است: «هفته گذشته، دولت اوباما بالاخره در مورد سیاست خود در خاورمیانه، شفاف‌سازی کرد. مصالحه با ایران و جنگ سرد با اسرائیل.»

ویکلی استاندارد با نقل برخی از بخش‌های گزارش آتلانتیک، عنوان کرده است که از دید کاخ سفید، «اسرائیل به اندازه دردسرهایی که نخست‌وزیر آن ایجاد می‌کنند، ارزش ندارد.»

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی ایران گفت،جمهوری اسلامی ایران به زودی به جمع کشورهای استفاده کننده از پول مجازی می پیوندد.
پول مجازی (بیت کوین) یک شبکه مالی برخط است که به عنوان نخستین شبکه مالی باز دنیا شناخته می شود.
در این شبکه نیز مانند شبکه های پرداخت سنتی مانند کارت اعتباری «ویزا» یا «مستر کارت» یا کارت های شتاب می توان خدمات مالی از جملات انتقال وجه از طریق کارت به کارت انجام داد.
«سعید مهدیون» معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی ایران روز جمعه در گفت وگو با ایرنا درباره استفاده از پول مجازی در ایران گفت،در روزهای اخیر معاونت تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی سیاست های کلی در مورد پول مجازی را در دستور کار خود قرار داده است.

رییس نهضت سنی پاکستان گفت که مسلمانان جهان می توانند با ادامه دادن راه امام حسین (ع) عناصر تروریستی و تکفیری را شکست دهند.
به گزارش روز جمعه رادیو اردو برون مرزی، محمد ثروت اعجاز قادری، رییس نهضت سنی پاکستان (سنی تحریک) در شهر کراچی گفت، افرادی که در مقابل ظلم ایستادگی و برای احقاق حقوق مظلومان تلاش می کنند، از پیروان راه امام حسین (ع) هستند.
قادری افزود، دشمنان اسلام در پاکستان تلاش می کنند بین شیعیان و اهل تسنن اختلاف ایجاد کنند اما با توجه به اتحاد بین مسلمانان توطئه های آنان ناکام مانده است.

39 سازمان آمریکایی در نامه ای از سنا و کنگره آمریکا رسیدن به توافق با ایران را خواستار شدند.
به گزارش صدای آمریکا ، با نزدیک شدن به 24 نوامبر، پایان مهلت گفتگوهای هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی برای رسیدن به یک توافق جامع نهایی، 39سازمان آمریکایی با ارسال نامه‌ای به سنا و مجلس نمایندگان خواستار حل دیپلماتیک مساله هسته‌ای ایران و دستیابی به توافق شدند.
امضاکنندگان نامه، از این که برخی اعضای کنگره نسبت به حصول توافق، بحث‌های غیرسازنده‌ای را مطرح می‌کنند، ابراز نگرانی کرده‌اند.
این گروه که همچنین شامل سازمان‌های مردم نهاد ، غیرانتفاعی و غیرحزبی هستند، آن گروه از اعضای کنگره را که تهدید به مخالفت با تعلیق تحریم‌ها کرده‌اند را غیرمسئول خوانده و گفته‌اند، "طبق تبصره هر یک از قوانین تحریمی که خود آنها تصویب کرده‌اند، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اختیار تعلیق و اعمال مجدد تحریم‌ها را دارد."
در این نامه سرگشاده آمده که اصرار برخی از اعضای کنگره به برچیده شدن کامل برنامه هسته‌ای ایران، فقط به شکاف در ساختار تحریم‌های بین‌المللی ، عدم نظارت بیشتر بر فعالیت‌های هسته ای تهران و نهایتاً منجر به جنگی دیگر در خاورمیانه خواهد شد.

اعضا و هواداران حزب سعادت ترکیه و انجمن جوانان آناتولی در مقابل ساختمان کنسولگری رژیم صهیونیستی در استانبول تظاهرات کردند.
به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه زمان چاپ ترکیه ، تظاهرکنندگان با سر دادن شعار الله اکبر و سر دادن شعارهایی علیه اسرائیل ، تصمیم مقامات تل آویو را که ورود مسلمانان رابه مسجد الاقصی ممنوع کرده اند ، به شدت محکوم کردند.
تظاهرکنندگان همچنین پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند.
"علی اوغور بولوت " رئیس شعبه انجمن جوانان آناتولی در استانبول در سخنانی در این تجمع گفت، اسرائیل همچنان به خونریزی در قدس ادامه می دهد .

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت، گروه جدید دوستان سوریه ایران و عربستان نیز در حل مناقشه سوریه شرکت خواهند داشت.
به گزارش فارس به نقل از نووستی ، ویتالی چورکین، روز پنج شنبه گفت که روسیه آمادگی آن را دارد تا در شکل‌های مختلف در حل و فصل مناقشه سوریه کمک کند و با "استفان دی میستورا" Dymstvra نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه همکاری لازم را خواهد داشت.
چورکین بعداز رایزنی‌های پشت درهای بسته در شورای امنیت در خصوص مسائل مربوط به سوریه با اشاره به برخورد جدی و بسیار خوب نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل برای انجام ماموریت خویش اعلام کرد که دی میستورا قصد دارد «گروه دوستان سوریه» جدیدی برای کمک به حل وفصل مشکلات در سوریه تشکیل دهد و درصدد آن است تا ایران و عربستان هم در روند حل و فصل مناقشه سوریه مشارکت داده شوند.
نماینده روسیه در سازمان ملل یادآور شد، گروه سابق "دوستان سوریه" که برای شرکت در کنفرانس بین المللی دوم مربوط به سوریه در ماه ژانویه گذشته دعوت شده بود، بسیار زیاد بودند و مهمتر اینکه کشور مهم و تاثیرگذار منطقه، یعنی جمهوری اسلامی ایران در آن حضور نداشت. در گروه جدید علاوه بر ایران عربستان نیز باید جزو کشورهای شریک در حل وفصل مناقشه در سوریه در نظر گرفته شوند.

همایش عظیم شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر جهان در اولین جمعه ماه محرم به عنوان روز جهانی حضرت علی اصغر (ع) با شکوه خاصی در سراسر ایران اسلامی برگزار شد.
به گزارش ایرنا؛ هزاران نفر از مادران به همراه فرزندانشان در این همایش بزرگ و معنوی به یاد حضرت علی اصغر (ع) درفضایی حزن آلود و روحانی به عزاداری و نوحه سرایی پرداختند.
مراسم شیرخوارگان حسینی با قدمت 12 ساله در دو هزار و 500 نقطه از ایران اسلامی و پنج قاره جهانی شامل 30 کشور برگزار می شود.

 

حضرت علی اصغر (ع) کوچک ترین فرزند اما حسین (ع) امام سوم شیعیان بود که در حادثه کربلا در حالیکه 6 ماه بیشتر نداشت گلوی مبارکش با تیر کمان یکی از سربازان اموی به نام حرمله بن کاهل اسدی هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

جمعه, 09 آبان 1393 13:59

خطبه های نماز جمعه تهران

خطیب نماز جمعه تهران گفت،حضرت امام حسین(ع) برای خدا قیام کرد تا دین اصلاح شود و از این جهت قیام کربلا تا همیشه ماندگار خواهد ماند.
حجت الاسلام «کاظم صدیقی» خطیب نماز جمعه تهران با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری حضرت امام حسین، سیدالشهدا (ع) (امام سوم شیعیان) افزود،مبارزه با جریان‌های نفاق، التقاطی و سکولار مهمترین اهداف امام حسین(ع) برای قیام بود.
حجت الاسلام صدیقی گفت،امام حسین (ع) قیام کرد تا در قبال باج خواهی افراد نالایق بایستد و این درسی برای جوامع اسلامی و آموزه ای غیرقابل تغییر است.
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به در پیش بودن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ( 4نوامبر) و تاکید بر پرونده ننگین دولت آمریکا در تاریخ ایران گفت،بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358
مبارزه با استکبار جهانی کلید خورد.
سی و پنج سال سال پیش در 4نوامبر سال 1979دانشجویان ایران در اعتراض به توطئه های متعدد آمریکا ضد انقلاب اسلامی ایران، لانه جاسوسی (سفارت) آمریکا را در تهران تسخیر کردند.
حجت الاسلام صدیقی،تبدیل سفارتخانه به جاسوس خانه را از جنایت های ثبت شده آمریکا در ایران دانست و گفت،سفارت آمریکا کانون جاسوسی و توطئه بود که دانشجویان ایران این کانون جاسوسی را به تصرف درآوردند.
خطیب نماز جمعه تهران با یاد آوری جنایت اسیدپاشی در اصفهان (مرکز ایران) نیز این جنایت را یک عمل خلاف وجدان، اخلاق و قانون و یک منکر به معنای واقعی کلمه دانست و تاکید کرد، عاملان جنایت اسیدپاشی باید به اشد مجازات برسند.
خطیب نماز جمعه تهران همچنین پیروزی ارتش عراق بر گروه ترورستی داعش در "جرف الصغر" شمال استان بابل را موفقیت مهم اعلام و ابراز امیدواری کرد ارتش عراق مناطق دیگر را نیز که در اشغال تروریستهای تکفیری داعش قرار دارد، آزاد کند.

پنج شنبه, 08 آبان 1393 17:43

ابوبکر البغدادی محاصره شد

 ' ابوبکر البغدادی ' سرکرده گروه تروریستی داعش دریکی از روستاهای منطقه ' البعاج ' (albaaj) عراق در محاصره قرارگرفته است.

  به گزارش رادیو تاجیکی از ایرنا ، رسانه های عراقی اعلام کردند: البغدادی پس از کشته شدن نزدیک ترین افرادش دریکی از روستاهای منطقه 'البعاج' درمرز سوریه محاصره شده است.

یکی از تروریست های بازداشت شده دراین منطقه گفته است: البغدادی برای تغییر چهره ریش خود را تراشیده است.

رسانه های عراقی از رقابت شدید دستگاه های اطلاعاتی عراق و آمریکا برای دستگیری البغدادی خبرمی دهند.

صفحه1 از1363