این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 13 خرداد 1392 08:22

شخصیت حضرت امام خمینی؛ رهبرکبیر انقلاب اسلامی ایران

مصاحبه با مولانا قاری عبدالرحمان نورزئ، خطیب مسجد جامع سفیر، کویته و دبیر کل اداره امور اسلامی بلوچستان پاکستان

مصاحبه کننده: عاشق حسین طوری

مترجم : عبدالرحیم درانی

 

س/ در آستانه بیست و چهارمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، لطفا در باره ویژگی های شخصیتی حضرت امام خمینی و این که ایشان چگونه توانستند انقلابی به این عظمت را به ثمر برساند و امریکای ابرقدرت را از کشور خود براند ، نظر خود را بفرمایید؟  

ج/ امام خمینی(ره) یکی از نوابغ عصر خود بوده و افرادی مانند ایشان خیلی کم پیدا می شوند. مشیت خدا این بود که به رهبری حضرت امام خمینی یک انقلاب عظیم اسلامی برپا شود که ثمرات آن به سایر جهان اسلامی هم برسد.

انقلابی که امام خمینی در ایران به ثمر رساند و فکری که به جهانیان عرضه کرد، یک انقلاب بی مانند و تفکری بی همتا در عصر خود است. چون این تفکر مجموعه تمام افکار و تلاشهایی است که از ابتدا تاکنون برای اسلام و انقلاب اسلامی صورت گرفته است و در نهایت امام خمینی این تلاشها را به ثمر رساند. اولین اثر این انقلاب، برقراری یک نظام اسلامی است .

دوم اینکه نظام اسلامی ایران به مسوولیت خود عمل می کند و جهانیان را به سوی خدا و شریعت دعوت و در تمام مسایل و قضایای جهان از اسلام حمایت می کند. ما قبل از این چنین دولت و نظامی را که از تفکر اسلامی حمایت کند یا موضع اسلامی داشته باشد، نداشتیم و هم اکنون در هر جا که مسایل اسلامی مطرح می شود، جمهوری اسلامی ایران از اسلام حمایت می کند و راه درست را به امت اسلامی نشان می دهد و این سعادت بزرگی است برای مسلمانان امروز.

یکی از اعجازهای این انقلاب اینست که مستضعفین جهان را به خود آورد و در کشورهای مستضعف و عربی، انقلاب و تحول به وجود آمد و طاغوتیان و مستبدان زمان را سرنگون کرد.

برای اولین بار مسلمانان کشورهای اسلامی، قدرت مزدورانه دشمنان اسلام را به چالش کشیدند و ندا دادند که در کشورهای اسلامی غلبه کفر را نمی پذیرند . قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کسی نمی توانست این عمل را انجام دهد و یک خوف و وحشت خاصی از امریکا وجود داشت ولی هم اکنون با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی ایران، مردم به راحتی شعار "مرگ بر امریکا" را سر می دهند . حتی در پارلمان های کشور های اسلامی و مجامع نظآمی نیز صدای مرگ بر امریکا را سر می دهند و همه این تحول ها، مرهون انقلاب اسلامی ایران است که دشمن اصلی مسلمانان را به آنها معرفی کرد و اعلام کرد که امریکا دشمن همیشگی شما است .

کشورهابی که لباس دوستی را به امریکا می پوشانند آنها هم دشمن هستند و هیچگاه با امریکا معامله و سازش نکنید که این هم به ضرر دین شما و هم دنیای شماست.

قرآن می فرماید که پادشاهان و حاکمان در زمین فساد برپا می کنند. بنابراین یکی از معجزات امام خمینی این بود که دشمن اصلی مسلمانان را به آنها معرفی کرد. دشمنی که قبل از انقلاب اسلامی مسلمانان، آن را دوست و حتی متولی خود می دانستند . در کشورهای عربی حاکمان بی شرم، امریکا را دوست و متولی خود می دانند و در کتابهای درسی این کشورها، امریکا به عنوان دوست معرفی می شود . امام خمینی مسلمانان را در یک صف متحد کرد و دشمن آنها را به آنها نشان داد و تاکید کرد که این دشمن خواهان پیشرفت و رفاه شما نیست بلکه در پی نابودی اسلام و مسلمانان است. لذا نباید با این د شمن دوستی کرد .

 

س/با توجه به اینکه در کشورهای اسلامی، امروز بیداری به وجود آمده است که شما آن را از برکت انقلاب اسلامی ایران می دانید، بگوئید درکشورهای اسلامی رهبران آنها چقدر از فرمایشات و افکار امام خمینی الهام گرفته اند؟

 

ج/ دشمن ما خیلی قوی ودارای تکنولوژی زیادی است و در کشورهای اسلامی خیلی نفوذ و سلطه دارد. شما می دانید که در عربستان سعودی حاکمیت اصلی در دست دشمن و امریکا است.

کعبه، مسجد الحرام در دست دشمن است و واقعیت اینست که در داخل دولتها و حزب وحرکتهای کشورهای اسلامی، دشمن نفوذ دارد ولی این تفکر خیلی قوی نیز در داخل احزاب، گروهها و نهضتها وجود دارد که امام خمینی امت اسلامی را بیدار کرد و بر اساس این بیداری، مردم برای انقلاب اسلامی و نظام اسلامی شعار می دهند و مبارزه می کنند و در هر اجتماع و تظاهرات صدای مرگ بر امریکا و احیای تفکر امام خمینی وجود دارد و در تمام خطابه های خود به پیروی تفکر و دعوت امام خمینی توجه می کنند و این خیلی مهم است که تفکر امام خمینی در دل و متن نهضتهای اسلامی و ازادی خواهانه جای پیدا کرده است.

اگر چه برخی از رهبران این نهضتها و برخی از حاکمان کشورهای اسلامی به ویژه عربستان، که دشمن وحدت مسلمانان و نهضتهای کشورهای اسلامی هستند برای دشمن کار می کنند و امریکا را دوست خود می دانند و تلاش می کنند که نهضتهای اسلامی را با تفرقه و بدبختی مواجه سازند، ولی اثرات و نفوذ انقلاب اسلامی ایران کم نیست و من امیدورام که خیلی زود در کشورهای اسلامی نهضتهای اسلامی قیام کرده و طاغوتیان زمان و مزدوران آنها برای همیشه سرنگون شوند .

 

س/برای مبارزه با قدرتهای استعماری و باتوجه به خصوصیاتی که امام خمینی توانست یک ابر اقدرت را در ایران به زانو در بیاورد . بفرمایید که رهبران انقلاب های بیداری اسلامی و علمای آنها که به گونه ای این انقلابها را رهبری می کنند تا چه حدی از خصوصیات امام خمینی برخوردار هستند؟

 

ج/بدون شک تمام نهضتها و گروههای اسلامی به سوی آزادی و وحدت و بیداری حرکت کرده اند و ضد کفر شعار می دهند و این از ثمرات انقلاب اسلامی است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسلمانان برای بیداری و انقلابهای خود الگو و برنامه منظمی نداشتند. این برنامه را ایران و امام خمینی به جهان اسلامی عرضه کرد . امروز تمام امتهای اسلامی از افریقا گرفته تا اسیا و دیگر کشورها و کشورهای اسیایی میانه برای غلبه اسلام به مبارزه برخاسته اند و هیچ برنامه ای برای معامله و یا سازش با کفر را ندارند . بلکه اینها سوگند خورده اند که تا شکست کفر به مبارزه خود ادامه دهند و ما هم امیدواریم که کفر شکست خواهد خورد .

در تلاشهای اخیر نهضتهای اسلامی، یکی از تاثیرات انقلاب اسلامی این بود که اینها به رسانه ها و مناظره ها توجه می کنند و با الهام گیری از انقلاب اسلامی، از رسانه ها و مطبوعات برای فراگیری و تبلیغ نهضتهای خود استفاده می کنند و مردم را به جهاد و مبارزه خود دعوت می کنند.

 

س/بیداری اسلامی که شما به آن اشاره کردید که از الهام گیری با انقلاب اسلامی ایران به وجود آمده است . دشمنان اسلام برای شکست این جبهه و مبارزه از یک دسیسه دیگر استفاده می کنند و آن ایجاد نفاق و تفرقه درمیان مسلمانان است آن هم به عنوان شیعه وسنی. راه حل آن چیست و با آندسته از ملاها که بازار فتوا را گرم کرده اند و ضد مسلمانان فتواهای کفر سر می دهند با آنها چه باید کرد ؟

 

ج/ بدون شک جهان کفر از بیداری جهان اسلام خایف است و برای جلوگیری از آن ازحربه های مختلف استفاده می کند. ما در پاکستان هم شاهد هستیم که استعمار و نمایندگان استعمارگران بر مسلمانان مسلط هستند و سیستم جبر و ظلم را حاکم کرده اند و اجازه نمی دهند سیستم اسلامی در کشور حاکم شود و کسانی را که شعار وحدت سر می دهند آنها را به عناوین مختلف دسته بندی کرده و درمیان آنها اختلاف ایجاد می کنند. مثلا شیعه و سنی ، دیوبندی و بریلوی و اهل حدیث وغیره ، و این اختلافات را دشمنان اسلام به وسیله مزدوران خود در کشورهای اسلامی دامن می زنند . تا زمانی که این حاکمان فاسد بر ما حاکم باشند ، این فساد هم ادامه خواهد داشت وبرای جلوگیری این فساد لازم است که تمام فرقه ها و گروههای اسلامی با هم متحد شوند و نظام جبرر را سرنگون کنند، آنگاه وحدت مسلمانان می تواند تحقق بیابد.

متاسفانه این حاکمان مزدور در رابطه با دوستی و ارتباطات حسنه با جمهوری اسلامی ایران مشکلات زیادی به وجود می آورند و نمی خواهند که تفکر ایران در کشورهای اسلامی نفوذ و تاثیر داشته باشد . اما پیام انقلاب اسلامی مانند هوا در همه جا گسترش پیدا کرده است و بر اساس نظام الهی کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد و هوای انقلاب و بیداری اسلامی وزیدن گرفته است . اینکه دشمن به عناوین مختلف ازجمله فرقه، مذهب، شیعه وسنی به اختلافات دامن می زند، در پشت این قضیه یک برنامه منظم و جود دارد و این برنامه را واشنگتن برنامه ریزی می کند ولندن، پاریس و سایر کشورهای دشمن در این برنامه ریزی دست دارند و سپس مزدوران آنها در کشورهای اسلامی این برنامه را در کشورهای اسلامی پیاده می کنند.

در کشورهای عربی که حرمین در آن واقع شده است و مردم عادی برای آنها احترام قائل هستند ، حاکمان عرب با سوء استفاده از اینکه مکه و مدینه را در اختیار دارند به این اختلافات در میان مسلمانان دامن می زنند . چون اینها می ترسند که اگر تفکر انقلاب اسلامی در کشورهای اسلامی رایج شود اولین انقلاب در عربستان سعودی به وجود خواهد آمد، چون در این کشورها زمینه بیداری انقلابی و جود دارد . بنابراین حاکمان عرب می ترسند و در کشورهای اسلامی بویژه در پاکستان به اختلافات شیعه وسنی دامن می زنند. انشاء الله، عصر حاضر، عصر بیداری مسلمانان است و این بیداری به وقوع خواهد پیوست ولی زمان خواهد برد چون دشمن قوی است و از امکانات زیادی برخوردار است .

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید