این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 13 خرداد 1392 16:10

عالم افغان: اگر افغانستان رهبری مانند امام داشت دچار جنگ‌های داخلی نمی‌شد

عالم افغان: اگر افغانستان رهبری مانند امام  داشت دچار جنگ‌های داخلی نمی‌شد

عالم اهل سنت افغان با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی امام خمینی (ره) اظهار داشت که اگر افغانستان رهبری مانند امام خمینی (ره) داشت دچار جنگ‌های داخلی نمی‌شد.

"مولوی روح الله قاری زاده" از علمای اهل تسنن افغانستان در گفت‌وگو با فارس، امام خمینی را شخصیت بی‌بدیل تاریخ معاصر جهان اسلام دانست و با بر شمردن ویژگی‌های ایشان گفت: امام خمینی (ره) با تکیه به قدرت الهی و با پشتیبانی مردم علیه حکومت "محمدرضا پهلوی" که مورد حمایت آمریکا بود پیروز شد و این پیروزی متأثر از الهی بودن حرکت ایشان بود، چرا که ایشان در طول دوران مبارزه هرگز تردیدی در مبارزه علیه قدرت‌های استکباری به خود راه نداد و هیچ‌گاه به قدرت‌های بیگانه تکیه نکرد.

وی در ادامه افزود: آنچه که در دوران استقرار حکومت اسلامی در ایران اتفاق افتاد وحدت ملت ایران و دوری از نفاق بود که این امر در سایه رهبری امام خمینی(ره) به وجود آمد. مولوی قاری زاده گفت: اگر ما در افغانستان نیز چنین رهبری یکپارچه‌ای داشتیم هیچ‌گاه دچار جنگ‌های داخلی نمی‌شدیم و افغانستان امروز این گونه متکی به قدرت‌های خارجی نبود و یک رهبر متکی بر ایمان می‌توانست ما را از این بحران نجات دهد.

این عالم دینی در ادامه به نقش امام خمینی (ره) در وحدت میان مسلمانان جهان اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) همیشه به دنبال وحدت مسلمانان بود و این تلاشی که ایشان برای وحدت مسلمین انجام داد به ایشان عظمت بخشید.

قاری زاده در ادامه به آزادی مذاهب در سایه تلاش امام خمینی (ره) در ایران اشاره کرد و گفت: من در ایران از نزدیک دیدم که تمام مذاهب آزاد هستند و این آزادی مذاهب از ابتکارات امام خمینی (ره) بود که امروز شیعه و سنی در ایران برادرانه و به دور از تفرقه در کنار هم زندگی می‌کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید