این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
جمعه, 22 مرداد 1395 16:26

دیدار وزیران خارجه ایران و ترکیه در آنکارا

دیدار وزیران خارجه ایران و ترکیه در آنکارا

ظریف و چاووش اوغلو در دیداری که به صورت دوجانبه و پشت درهای بسته انجام شد درباره مهم‌ترین مسایل روابط دوجانبه، منطقه‌ ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

وزیر امور خارجه ایران با همتای ترکیه ای خود در آنکارا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی،"محمد جواد ظریف" ، وزیر امور خارجه ایران امروز جمعه در نخستین مرحله سفر به ترکیه با "مولود چاووش اوغلو " وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه دوطرف رایزنی کرد.

ظریف و چاووش اوغلو در این دیدار که به صورت دوجانبه و پشت درهای بسته انجام شد درباره مهم‌ترین مسایل روابط دوجانبه، منطقه‌ ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه ایران قرار است با "رجب طیب اردوغان" رییس‌ جمهور ترکیه نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

بر اساس این گزارش، ظریف در بدو ورود به آنکارا در گفت‌وگو با خبرنگاران به شکست کودتای ترکیه اشاره کرد و گفت، حضور مردم ترکیه در صحنه مقابله با کودتاچیان درسی مهم به کودتاگران بود و نشان داد که دوران کودتا و اقدام نظامی در منطقه سپری شده و محکوم به شکست است.

چاووش اوغلو نیز در مراسم استقبال از محمدجواد ظریف گفت، ایران از ابتدای کودتا در ترکیه ، حمایت خود را از دولت و ملت ترکیه در مقابل کودتاچیان اعلام کرد.

قرار است پس از دیدار وزیران خارجه دوکشور نشست خبری مشترک برگزار شود.

وزیر امور خارجه ایران امروز جمعه با هدف گفتگو درباره روابط همکاری بین دو کشور ، تبادل نظر درخصوص برخی مشکلات منطقه ای، بین المللی ، موضوع سوریه و دیدار با وزیر خارجه و رئیس جمهور ترکیه وارد آنکارا شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید