این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 21 مرداد 1395 08:39

نگرانی از وضع سلامتی حکمت الله سیف الله زاده در زندان

نگرانی از وضع سلامتی حکمت الله سیف الله زاده در زندان

 منابع خبری ازاعتصاب غذای حکمت الله سیف الله زاده سردبیر66 ساله  نشریه حزب ممنوعه  نهضت اسلامی تاجیکستان که به 16 سال زندان محکوم شده است، گزارش می دهند.

 به گزارش رادیو تاجیکی به نقل ازسایت تاج اینفا، نزدیکان سیف الله زاده با انتشار پیامهای درشبکه اجتماعی " فیسبوک" از وخیم شدن وضع سلامتی وی خبرداده اند.

این افراد تاکید کرده اند که با وجود درخواست مکرر سیف الله زاده برای انجام معاینه  پزشکی درزندان به وی چنین امکان را نمی دهند. از سوی دیگر خبرگزاری تاج نیوز نیزبا استناد به منابع خویش در زندان به شرط افشا نشدن نام این افراد تاکید کرده است که واقعا هم حکمت الله سیف الله زاده ازدرد پای رنج می برد و نیازبه درمان دارد.

حکمت الله سیف الله زاده سردبیر نشریه حزب ممنوعه نهضت اسلامی تاجیکستان موسوم به " نجات" درماه سپتامبر سال 2015 به اتهام دست داشتن درشورش ژنرال عبد الحلیم نظرزاده معاون پیشین وزارت دفاع این کشوربه همراه 12 عضو شورای عالی سیاسی این حزب بازداشت گردید. مقامات قضای تاجیکستان مسولان و اعضای حزب نهضت اسلامی این کشور را به دست داشتن درشورش عبدالحلیم نظرزاده درماه سپتامبر سال گذشته، مشارکت در تشکیل گروه‌های تروریستی، برانگیختن اختلافات قومی، دعوت برای براندازی نظام سیاسی و دریافت پول از خارج  متهم و به زندانهای طولانی درماه می سال جاری محکوم کردند. اما این افراد با بی اساس خواندن این اتهامات، ارتباط خویش با این حوادث را رد کرده اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید