این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 21 مرداد 1395 09:23

باز هم مرگ یک سرباز تازه وارد در نیروی مرزبانی تاجیکستان

باز هم مرگ یک سرباز تازه وارد در نیروی مرزبانی تاجیکستان

نزدیکان رمضان زبیراف سرباز 18 ساله یکی از واحدهای نیروی مرزبانی تاجیکستان که اخیرا در ناحیه  ظفرآباد کشته شده است، علت مرگ وی را ضرب و شتم هم خدمتی هایش عنوان کرده اند.

به گزارش رادیو تاجیکی به نقل ازسایت تاپ تی جی، مقتول که ساکن شهرستان حصار در 30 کیلومتری غرب شهر دوشنبه است ،داوطلبانه 4 ماه قبل به خدمت نظام وظیفه رفته و در یکی از واحدهای نیروی مرزبانی تاجیکستان در ناحیه ظفرآباد قرارداشت مشغول خدمت شده بود.

والدین این سرباز مقتول گفته اند که در بدن فرزندشان آثار ضرب و شتم را مشاهده کرده اند و برای دادخواهی به دادستانی شهرستان حصار شکایت خواهند کرد.

از سوی دیگرمسوولان نیروی مرزبانی تاجیکستان  گفته اند که در این مورد پس از انتشار نتیجه تحقیق پزشکی قانونی ، پاسخ خواهند داد اما ملا ذاکر زبیراف پدر این سرباز مقتول گفته است که پیش از این نیز مقامات فرمانداری محلی به وی قول داده بودند که در صورت اعزام پسرش به خدمت نظام وظیفه به خانواده آنان یک قطعه زمین واگزار می کنند که این وعده نیز اجرا نشده است.

مرگ و میرسربازان تازه وارد به خدمت نظان وظیفه در ارتش تاجیکستان به مشکل جدی برای مقامات ارشد نظامی این کشور تبدیل شده است که در اکثر موارد این اتفاقات براثر ضرب و شتم این افراد توسط هم خدمتی هایشان رخ می دهد.

این ماجرا درحالی است که به دلیل وجود نابسامانی های زیاد از جمله اوضاع ناگوار اقتصادی و اخلاقی در ارتش تاجیکستان، همه ساله هزاران جوان واجد شرایط خدمت نظام وظیفه از این کشور فرار می کنند و برای کار به روسیه می روند.

از نگاه کارشناسان یکی از دلایل عمده فرار جوانان از خدمت نظام وظیفه در تاجیکستان و رفتن آنان به روسیه برای کار ، وجود موارد زیاد ضرب و شتم سربازان تازه وارد از سوی همخدمتی هایشان است که در سالهای اخیر با دهها مورد کشته و معلول شدن این افراد همراه بوده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید