این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
جمعه, 22 مرداد 1395 17:32

افتتاح غرفه کتاب ایران در تاجیکستان

افتتاح غرفه کتاب ایران در تاجیکستان

غرفه کتاب فارسی «نوروز» با حضور سفیر و رایزن فرهنگی ایران و تعداد قابل توجهی از اهالی فرهنگ تاجیکستان در محل فروشگاه کتاب شهر دوشنبه رونمایی شد.

به گزارش رادیو تاجیکی به نقل خبرگزاری فارس، «حجت الله فغانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن شرکت در این مراسم، اشتراکات فرهنگی دو کشور فارسی زبان در حوزه فرهنگ را گرامی و قابل اعتنا عنوان کرد و گفت: امیدوارم که همکاری‌ها و ارتباطات در این زمینه باز هم وسیع تر شده و در آینده شاهد زنجیره‌ای از چنین اماکن کتاب فروشی باشیم.

وی در ادامه یادآور شد که یک سال و نیم قبل در کتاب فروشی‌های «الهدی» و «نوروز» غالبا کتاب‌های قدیمی به فروش گذاشته می‌شد اما امروز تازه‌های انتشارات مختلف ایرانی در این مکان به نمایش گذاشته شدند.

سفیر ایران تاکید کرد: تلاش داریم تا در «شهر کتاب» ایران نیز غرفه تاجیکستان ایجاد کرده تا از این طریق، تازه‌های نشر اینجا هم به صورت تمام وقت در طول سال در ایران به نمایش گذاشته شوند.

«میرزا ملا احمد» رئیس جمعیت دوستی ایران و تاجیکستان که در این مراسم حضور داشت با بیان اینکه نخستین گام سفارت جمهوری اسلامی ایران بعد از شروع فعالیت در تاجیکستان افتتاح اماکن کتاب فروشی بود، افزود: خوشحالم که این سنت تا به حال ادامه دارد و تبادل کتاب بین دو کشور دوست و همزبان در حال افزایش است.

وی فروشگاه کتاب فارسی در تاجیکستان را بویژه برای محققان و دانشمندان تاجیک مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که این روند در آینده باز هم بیشتر و تخصصی تر خواهد شد. 

تعداد کتاب‌هایی که در غرفه کتاب فروشی «نوروز» به فروش گذاشته شده‌اند، 3 هزار جلد از تازه‌های انتشارات «سمت»، «میراث مکتوب»، «هرمس»، «دانشگاه تهران»، «سخن»، «امیر کبیر»، «فرهنگ معاصر»، «آهنگ قلم» و «طهوری» می‌باشند که به رشته‌های مختلف فیزیک، شیمی، فلسفه، حقوق، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و هنر تعلق دارند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید