این وب سایت بسته شده است.مابه پارس تودی تاجیکی تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 30 دی 1392 08:34

تاکید مقامات سوریه بر پایداری در برابر توطئه ها و گذر از بحران

پیروزی های فزاینده ارتش سوریه در برابر تروریستها به تحکیم موقعیت دولت سوریه در ماههای اخیر انجامیده است و این تحولات موجب شده است که دولت سوریه با اشراف بر اوضاع بر تداوم مقابله با توطئه های سیاسی علیه سوریه تاکید ورزد.

در چنین شرایطی مقامات سوریه ضمن تشریح بحران سوریه و افشاگری در خصوص ماهیت مخوف تروریستها و خطری که از جانب آنان متوجه سوریه و منطقه و به طور کلی جامعه بین المللی است بر ضرورت اتخاذ تدابیر همگانی در برخورد با پدیده تروریسم تاکید کردند .

این در شرایطی است که تشکلهای مدنی در سوریه نیز در خصوص هرگونه سوء استفاده غرب از کنفرانس ژنو دو که قرار است در خصوص بحران سوریه برگزار شود هشدار دادند.

در این زمینه بشار اسد، رییس جمهوری سوریه روز یکشنبه در دیدار هیات دومای روسیه در دمشق گفت: هماهنگی تلاش ها برای مقابله با تروریسیم در سوریه و منطقه ، ضروری است.

رئیس جمهوری سوریه همچنین تاکید کرد تنها ملت سوریه است که می تواند تعیین کند چه کسی باید در انتخابات ریاست جمهوری سوریه شرکت کند.

رئیس جمهوری سوریه همچنین خطاب به هیات روسی بر ضرورت ایستادگی قاطع در برابر تحرکات گروههای تکفیری و تروریستی ، لزوم تشکیل ائتلافی بین المللی برای مبارزه و سرنگونی تروریسم و تشکیل ائتلافی اسلامی برای هدف قرار دادن وهابیت تاکید کرد.

بشار اسد تاکید کرد تاریخ غرب ، یک تاریخ استعماری است و کشورهای غربی با هر کشوری که داعیه استقلال داشته باشد، مشکل دارند.

این در شرایطی است که بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان اینکه سوریه معادله‌ای است که تمامی معادلات در سازمان ملل را بر هم زده است پرونده سوریه را آزمونی برای سازمان ملل و شورای امنیت دانست.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت راهکار سیاسی در مشخص شدن و پرده برداشتن نقش خرابکارانه عربستان،‌ قطر، ترکیه و سایر کشورهایی که ملت و دولت سوریه را هدف قرار داده‌آند، سهیم خواهد بود.

وی تاکید کرد پایداری مردم سوریه در برابر تروریستها توازن جدیدی را در عرصه بین الملل ایجاد کرد که به ظهور قطب بندی‌های سیاسی‌ جدید انجامید.

بشار جعفری ضمن ابراز خوشبینی نسبت به آینده سوریه تاکید کرد آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد هرگز بر عزم ملت سوریه در ساختن آینده‌ای روشن تاثیر نخواهد گذاشت، آینده‌ای که همه ما به آن افتخار خواهیم کرد و ثابت می‌کنیم که عمر تمدن سوریه هزاران سال است و آنچه که امروز دشمنان دور و نزدیک سوریه انجام می‌دهند هرگز نمی‌تواند به تمدن سوریه خدشه‌ای وارد کند.

در چنین شرایطی نخست وزیر سوریه ، از تلاش های ارتش و نیروهای مردمی این کشور برای پاکسازی مناطق مختلف سوریه از وجود تروریست ها قدردانی کرد.

این در شرایطی است که "وائل الحلقی" ، نخست وزیر سوریه نیز در دیدار هیاتی از تشکل های مردمی در منطقه جبل الشیخ نزدیک منطقه اشغال شده جولان، گفت فداکاری ها و پیروزی های ارتش سوریه ضد تروریست ها ، آینده درخشانی را برای این کشور رقم خواهد زد و به زودی سوریه از وجود تروریست ها و مزدوران پاکسازی خواهد شد.

این در شرایطی است که کنگره ملی سوریه در حمایت از رئیس جمهوری این کشور برگزار شد.

در کنگره ملی سوریه که روز یکشنبه در دمشق ، پایتخت این کشور با حضور شماری زیادی از نمایندگان احزاب ، سازمان ها و تشکلهای صنفی ، شخصیت های اجتماعی و دینی سوری برگزار شد ، شرکت کنندگان تثبیت دولت "بشار اسد"، رئیس جمهوری سوریه و خروج گروههای مسلح تروریستی را از کشورشان خواستار شدند.

شرکت کنندگان در کنگره ملی سوریه تاکید کردند اتخاذ هرگونه تصمیمی در کنفرانس بین المللی ژنو - 2 نباید به حاکمیت ، استقلال و یکپارچگی سوریه ضربه بزند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید